Hetedhét Ország Mesemondó Verseny 2024

Csengő-bongó gyermekhangok, jókedv, no meg jó kis történetek -  igazi varázsvilágba „csöppenthettünk” a Hetedhét Ország Mesemondó Versenyen. Az idei megmérettetésre 21 kisdiák érkezett a lenti és környékbeli (Csesztreg, Gutorfölde, Lendva) iskolákból.

Hallhattunk részleteket a magyar népmesekincs gyűjteményéből, illetve kortárs szerzők meséi is megelevenedtek.

A zsűri tagjai: Baksa Melinda, könyvtárunk igazgatóhelyettese; Lapath Gabriella, könyvtárunk igazgatónője; Nagy Eszter, tanító, meseíró; Szekeres Frigyesné, volt óvónő. A gyerekeket két korcsoportban, két helyszínen értékelték. Felhívták a figyelmet arra, hogy tisztelettel, ügyesen adták elő a történeteket, valamint buzdították a kicsiket arra, hogy a jövőben is meséljenek, olvassanak. Döntésük alapján a következő eredmények születtek:

1-2. évfolyamosok:

1. helyezett: Sárközi Máté, Tófeji „Kincskereső” Általános Iskola Gutorföldi Telephelye, 2. oszt.

Mese: Mackó úr meg ordas koma; felkészítő tanára: Tóth Csilla

2. helyezett: Berta Lujza, Lenti Általános Iskola és Gimnázium Vörösmarty Mihály Tagintézménye, 1 oszt.

Mese: A szomorú királykisasszony; felkészítő tanára: Siklósiné Gyergyák Erika

3. helyezett: Pál Csenge, Lenti Általános Iskola és Gimnázium Vörösmarty Mihály Tagintézménye, 2. oszt.

Mese: A vitatkozó tulipánok; felkészítő tanára: Porédosné Zagyva Andrea

Különdíj: Balogh Borostyán, Lenti Általános Iskola és Gimnázium Arany János Tagintézménye, 2. oszt.

Mese: Tükrös Kata; felkészítő tanára: Fentősné Balla Gabriella

Különdíj: Joó Boróka, Kerkai Jenő Általános Iskola, Csesztreg, 2. oszt.

Mese: A három selyp leány; felkészítő tanára: Kósáné Szabó Anikó

3-4. évfolyamosok:

1. helyezett: Káli Hunor Endre, Tófeji „Kincskereső” Általános Iskola Gutorföldi Telephelye, 4. oszt.

Mese: Nógrádi Gábor: Papagáj; felkészítő tanára: Borbélyné Kovács Erika

2. helyezett: Horváth Viktória, Tófeji „Kincskereső” Általános Iskola Gutorföldi Telephelye, 3. oszt.

Mese: Benedek Elek: Prücsök; felkészítő tanára: Lengyel Zsuzsanna Edit

2. helyezett: Orsós Dorina, Lenti Általános Iskola és Gimnázium Arany János Tagintézménye, 4. oszt.

Mese: Az okos Zsuzsi; felkészítő tanára: Rákos Istvánné

3. helyezett: Molnár Borbála, Lenti Általános Iskola és Gimnázium Vörösmarty Mihály Tagintézménye, 4. oszt.

Mese: A veszekedő ujjak; felkészítő tanára: Bódi Regina

3. helyezett: Orsós Fanni, Lenti Általános Iskola és Gimnázium Arany János Tagintézménye, 4. oszt.

Mese: A pletykás asszonyok; felkészítő tanára: Rákos Istvánné

Szívből gratulálunk minden kis mesemondónak!

zaol.hu: https://www.zaol.hu/helyi-kozelet/2024/05/mesemondo-verseny-volt-lentiben?fbclid=IwZXh0bgNhZW0CMTEAAR2R2rVJf4q9wt0i63BeOJr3oXhoKnAA9O_U_b-BADV1V-8NWXRHuxaq4mM_aem_AcL9GO22vPXJz4uwz05UKv1cDuCm0Hb7yvLjTAAsBDSFDBc23Iy0URKmeaDlq3RoJILk_dbEeu4_spUToXMjfgq5