Hetés Tibor: Orvos Lentiben - kötetbemutató

A XXXV. Kerka Menti Kulturális Napok rendezvénysorozatában kerÜlt megrendezésre szeptember 21-én este Hetés Tibor: Orvos Lentiben címû kötetének bemutatója. A történész-muzeológus szerzõ édesapjának, dr. Hetés Ferencnek - a helyi Szakorvosi Rendelõintézet névadójának - életútját mutatja be a könyv lapjain. Középpontban az 1922-1952 közötti Lentiben eltöltött idõ áll, amikor a fiatal körorvosnak tizenkilenc község, a Máv, majd az OTI betegbiztosító betegeit kellett ellátnia. A kötetbõl részleteket dr. Bencze Katalin igazgató-fõorvos olvasott fel, a szerzõvel Tantalics Béla helytörténész beszélgetett. Az est kötetlen beszélgetéssel, a közös múlt felidézésével zárult.