Emlékpont átadó

Könyvtárunk ad otthont a Horváth Károly népzenekutató, pedagógus tiszteletére létrehozott népzenei emlékpontnak.

2021. október 4-én került sor a szlovén-magyar Folk Music Heritage program keretében digitalizált hatalmas gyűjtemény átadására. A megnyitó Horváth László városunk polgármesterének köszöntőjével indult, aki beszédében méltatta Zala megye meghatározó népzenekutatójának munkásságát. Ezt követően pedig ifj. Horváth Károly népzenész, népzenekutató osztotta meg emlékeit, gondolatait édesapjáról, aki évtizedeken át gyűjtötte a térségben a dalokat, népdalokat. A megnyitót a Völgyi Banda és Gubinecz Ákos népzenész, népdalénekes zenei kísérete tette még autentikusabbá.