Sándor Alexandra kiállításának megnyitója

Sándor Alexandra „Porték világa” című realisztikus rajzkiállításának megnyitójára várták a Városi Könyvtár Lenti könyvtárosai a művészetkedvelőket, október 5-én kedden 18 órára.

A kiállításon Horváth László, Lenti város polgármestere mondott köszöntőt, melyet Koncz Árpád személyes hangú megnyitója követett. Szandra nagypapája mesélt a művész gyermekkoráról, a nagyapa unoka viszony megannyi szépségéről és méltatta a kiállított alkotásokat. Ezt követően Szandra mesélt az alkotás folyamatáról, a kihívásokról, motivációkról. Elmesélte, hogy hosszú kihagyás után másfél éve fogott újra ceruzát. Rajztudását autodidakta módon fejleszti, fontosnak tartja, hogy a képek élethűek legyenek és érzéseket fejezzenek ki. A kiállított képek nagyon látványosak, több ismert ember portréjában és állatokról készült rajzokban gyönyörködhetünk a hónap végéig látogatható tárlaton.