OKN 2021 - Könyves vasárnap

A könyvtár a borongós őszi időben is tárt karokkal várt mindenkit a hétvégén!

Az Országos Könyvtári Napok alkalmából többféle programot kínáltunk nemcsak könyvmolyoknak: a legkisebbeknek bábozás, az ügyes kezűeknek kézműves foglalkozás, a művészetkedvelőket egy portrékiállítás, no meg sok-sok könyv várta.

A gyerkőcök Döbrögi és Ludas Matyi tanulságos történetét izgulhatták végig. A kuncogó kicsik arca mindent elárult: nagyon figyelmesen követték végig az óvónők vagyis a Pro Arte Kulturális Egyesület Napvirág Bábcsoportjának játékát.

A bábelőadás után lehetett készíteni egy mosolygós térbeli békát, illetve egy őszi manós ajtódíszt is.

Az október 5-én nyílt „Portrék világa” című rajzkiállításra is rengetegen kíváncsiak voltak, Sándor Alexandra realisztikus művei mindenkire hatással vannak.

Az olvasni vágyók pedig kedvükre böngészhettek selejtezett könyveink közül: a meséktől kezdve, az ismeretterjesztő adattárakon át a klasszikus regényekig.

Reméljük mindenki megtalálta számítását és tartalmasan töltötte el velünk szabadidejét.