Strinyi Levente kiállításának megnyitója

A Petőfi Klub sorozatában június 7-én este nyílt meg Strinyi Levente „A Ferenc József Rendtől a Tűzkeresztig” című kiállítása.

A fiatal gyűjtő és kiállító a helyi gimnázium tanulója volt még 2020-ban, amikor a történelem tanára a könyvtár figyelmébe ajánlotta tevékenységét és gyűjteményét. A helyzet miatt kétszer is halasztani kellett, de most megvalósulhatott a kiállítás. A megnyitón Baksa Melinda könyvtáros köszöntötte a megjelenteket, majd Horváth László polgármester megnyitója következett. A kiállítás anyagát a tulajdonos, Strinyi Levente mutatta be az összegyűlteknek. Több kérdés is elhangzott, a kiállítás megtekintése közben is folyamatosan kérdezték a kiállítót és a vendégek nagy örömére bizonyos tárgyakat kézbe is lehetett venni, ki lehetett próbálni.

A kiállítás 2022. július 2-ig látogatható a könyvtár nyitvatartási idejében.

Muravidéki Magyar Rádió: https://www.rtvslo.si/mmr/hirek/terepjaro/strinyi-levente-katonai-kiallitasa/630221