Fenyõk a természetben és környezetünkben - Kiss Marcell elõadása

November 5-én este 18.00 órakor ismét a Zala értékei sorozat elõadását hallgathatták meg azok, akik eljöttek a Kertbarát Kör EgyesÜlettel közös rendezvényÜnkre. Vendégelõadónk, Kiss Marcell Rédicsen élõ kertészmérnök, a térségÜnkre is oly jellemzõ, a természetben és az épített környezetben is elõforduló fenyõfélékrõl beszélt a hallgatóságnak. A laikusok számára is érthetõ - színes diákkal illusztrált - elõadáson többek között rövid áttekintést kaptunk a fenyõk családjának tagjairól, földrajzi és idõbeli megjelenésÜkrõl. érdekességként hallhattunk fenyõ leg-eket (legmagasabb,legidõsebb...) és sok, a köztudatban igen elterjedt tévhitet is megcáfolt Kiss Marcell. Ezek közÜl a legfontosabb talán az volt, hogy a fenyõk bizony nagyon is szeretik a fényt! Hallhattunk arról is, hogy a tiszafa mely része mérgezõ és mely része ehetõ, s az itt élõk számára talán a legfontosabb, hogy szûkebb környezetÜnk minden szempontból kedvezõ élettere a fenyõfajoknak és -fajtáknak. Az est végén lehetõség nyílt kérdések feltevésére, ahol a válaszok gyakorlati tanácsokkal kiegészítve segítik a mostani és leendõ kerttulajdonosok életét.