Európai Hulladékcsökkentési Hét

Az Európai Hulladékcsökkentési Hét alapja a hulladékpiramis: ösztönözzük a hulladékcsökkentést, a termékek újrahasználatát és azok újrahasznosítását.

Zöld könyvtárként nekünk is fontos, hogy ez a mindennapjaink része legyen, így az idei programsorozathoz csatlakoztunk több programmal is. Könyv- és linkajánlót készítettünk a Facebook- és Instagram-oldalainkra, könyvgyűjtő akciót szerveztünk és két találkozót is ennek a jegyében tartottunk. Sok-sok gyereknek és felnőttnek szereztek már szép élményt a Napvirág Bábcsoport tagjai előadásaikkal, de azt talán kevesebben tudták közülük, hogy bábjaikat és díszleteiket a legtöbb esetben maradék textilből, a háztartásban is fellelhető fém, fa vagy éppen műanyag tárgyak felhasználásával készítik. Ebbe a munkában kóstolhattak bele 4. évfolyamos diákok, akik a bábosok segítségével baglyot és kismadarat készítettek textilből. A szombat az adventi ráhangolódás jegyében telt a könyvtárban, Nemes Nikolett és Sebestyén Réka közreműködésével textilfestéssel készíthettek ajándékot kicsik és nagyok. Előre rajzolt mintájú vagy éppen egyedi tervezésű csizmák, tokocskák, tolltartók, tablet tartók kerültek ki az ügyes kezek alól örömet szerezve a készítőknek és majd azoknak is, akik megkapják az ajándékokat. Az alkotásban és a szórakozásban nincs korhatár, ezt bizonyította az is, hogy legfiatalabb látogatónk a hétvégén még nincs kétéves, de lelkesen ismerkedett az ecsettel és a technikával. A program végén a szaloncukor mellé arcfestést is kérhettek Nikitől és Rékától, boldogan köszönt el a pillangó, a grincs, Pókember és társaik.

zaol.hu: https://www.zaol.hu/helyi-eletstilus/2022/11/kelmefestok-talalkaja-a-lenti-konyvtarban