Boszi-zene

A Mese Útja címû országos rendezvénysorozat Boszorkány Hava-Százarcú Boszorka programsorozat alkalmából Rosta Géza 2010. február 23-án tartott verses-zenés elõadást "Boszi-zene” címmel. A rendezvényen az általános iskolák 1-3. évfolyamos diákjai vettek részt, akiknek Rosta Géza a boszorkányok üzenetét hozta el. Az egyórás programon az elõadó többek között Csukás István, Weöres Sándor, Nagy László és Ágai Ágnes megzenésített mûveit adta elõ. Ehhez segítségül hívta a gyerekeket is, akik különbözõ hangszereket megszólaltatva részesei lettek az elõadásnak.
A mûsor zárásaként egy érdekes programra hívta fel a résztvevõk figyelmét: "Karnyújtásnyi Balaton - Öleljük át a Balatont”. Minden év május 15-én közös, minden balatoni települést érintõ rendezvényekkel tisztelegnének a tó elõtt, és most, az elsõ alkalommal egy rekordkísérletbe is belevágnak: 200 ezer résztvevõt mozgósítva azt tervezik, hogy mint egy élõ füzér, átölelik a Balatont.