Õriné dr. Bilkei Irén nõnapi elõadása

A Nemzetközi Nõnaphoz kapcsolódóan egy már jól ismert elõadó volt a könyvtár vendége. Õriné dr. Bilkei Irén, a Zala Megyei Levéltár fõlevéltárosa a múlt asszonyairól mesélt az esten megjelenteknek "Régi idõk asszonyai és gyermekei" címû elõadásában. Mi volt a feladatuk, milyen helyet foglaltak el a család életében, mivel töltötték szabadidejÜket – mindezekrõl beszélt a történész asszony. Három terÜletet emelt ki, mely ugyanúgy meghatározó volt a korábbi – 15-17. század – idõk asszonyainak életében, mint napjainkban: öltözködés és varrás, kertészkedés és a fõzés, háztartás vezetése. Színes diákon láthattuk királynék, fõurak feleségeinek "marhacsordát" érõ ruháit, ékszereit, a kelengye részét képezõ, dúsan hímzett kendõket, a konyhában használatos edényeket vagy éppen egy ruhapróbát egy szabó mûhelyében.
Eltelt több évszázad is, de a nõk szerepe, feladatai nem alapvetõen nem változtak, csak a körÜlöttÜk lévõ világ.