Holokauszt emlékülés

2010. április 15-én kerÜlt sor a Honismereti EgyesÜlet Lenti és a Városi Könyvtár Lenti közös szervezésében a Holokauszt emlékÜlés megrendezésére.

Elsõ elõadó Simon Dezsõ a Magyarok Világszövetségének Zala megyei elnöke volt, aki a zsidó nép eredetérõl, történetérõl, magyarországi letelepedésérõl beszélt.
Ezután Kis Bódog Zoltán a Zala Megyei Közgyûlés volt elnöke emelkedett szólásra, kiemelt figyelmet szentelve a Zala megyei holokauszt történéseinek. Elõadását történelmi eseményekre építette fel, szó esett többek közt a kiegyezésrõl, az 1919-es proletárdiktatúráról, trianoni békeszerzõdésrõl és a második világháború idõszakáról.
Harmadik elõadó Csabai Hugó a POFOSZ megyei elnöke volt, aki személyes emlékeit elevenítette fel 1956-ról.
Az estet Tantalics Béla nyugalmazott tanár, helytörténész beszéde zárta.

A rendezvényen közremûködött Kovács Béla versmondó és Ujj Dániel a Lámfalussy Sándor SZKI tanulója