2017. március 24-én Fábry Zoltán pszichológus tartott elõadást "Lelki szükségletek a korai idõszakban” címmel.

A Honismereti Egyesület Lenti és a Városi Könyvtár Lenti szervezésében került bemutatásra 2017. március 23-án Tantalics Béla: Az át- és kitelepített politikai üldözöttek sorsa Zala megyében a határ mentén 1950-1953 címû kötete.

Rokonok, barátok, vadász és erdész társak, érdeklõdõk töltötték meg a könyvtár olvasótermét Kárpáti János elsõ kiállításának megnyitóján, mely a Szivárvány Kamarakórus szereplésével vette kezdetét.

Utassy József Kossuth-díjas költõ 2016-ban lett volna 75 éves. Abban az évben jelent meg "A kikelet fia” – összegyûjtött mûvek címû kötet, idén pedig az Utassy József költészete – kritikai kiadás címû könyv.

"Érzelmi és viselkedészavarok gyökerei: a korai szülõi hatások szerepe” címmel tartott elõadást Fábry Zoltán pszichológus könyvtárunk olvasótermében február 24-én este.