A Magyar Költészet Napja alkalmából a Városi Könyvtár Lenti és a Pannon Írók Társasága Lenti Csoportja – Csordás János Kör "Szélkiáltó” címû közös estjére várta az érdeklõdõket.

"Modern Ikonok” címmel nyílt meg Böjti Balázsné - mûvésznevén B. Tóth Irisz – kiállítása könyvtárunkban.

Sok-sok érdekes információval gazdagodhattak azok, akik ellátogattak dr. Gürtler Katalin bibliai régész "Jézus Krisztus pere és halála a régészeti és a történeti források tükrében” címû elõadására 2016. március 22-én könyvtárunkba.

A Zala Megyei Pedagógiai Szakszolgálat Lenti Tagintézménye és a Városi Könyvtár Lenti "Szülõ klub” elnevezésû sorozatában Fábry Zoltán pszichológus tartott elõadást március 18-án.

1700 éve, 316-ban Savariában született Szent Márton, Magyarország egyik védõszentje. Ezen évfordulóra emlékezve és tisztelegve a késõbbi tours-i püspök élete és cselekedetei elõtt a 2016. évet a Kormány Szent Márton Emlékévvé nyilvánította. Ehhez kapcsolódva országszerte különbözõ programokra várják az érdeklõdõket.