Október 11-én este zenés-táncos elõadásra vártunk mindenkit, aki szereti a néptáncot és szívesen hallgatja a magyar népzene dallamait. Kiss Norbert és a Kerka Táncegyüttes táncosai már második alkalommal szerepeltek könyvtárunk Októberi Könyvtári Napok rendezvénysorozatában.

"Meseszövés - szavakban" címmel tartott elõadást az Októberi Könyvtári Napok keretében Kovács Zoltán. A lenti Móricz Zsigmond EGYMI tanára a fejlesztõ pedagógusi pályán töltött évek során sikerrel alkalmazta a szövést, sok fiatallal kedveltette meg ezt a hagyományos kézmûves tevékenységet.

Az idei Országos Könyvtári Napok rendezvénysorozatához kapcsolódva október 4-én a zalalövõi Kerecsen Hagyományõrzõ és Kulturális Egyesület volt a lenti könyvtár vendége.

2013. szeptember 27.

Gönczi Ferenc néprajzkutatóra emlékeztünk a szeptember 26-án megrendezett esten.