Június 14-én este került sor könyvtárunkban a Pannon Tükör kulturális folyóirat 2013. évi 2. számának bemutatójára.

Mindszenty József bíborosra, életére, munkásságára emlékeztünk a Honismereti Egyesülettel közösen rendezett esten május 29-én.

A rédicsi Szentlélek Plébánia, a KÉSZ lenti csoportja és a Városi Könyvtár Lenti közös rendezvényére vártuk a közönséget 2013. május 22-én este 18 órára a könyvtár olvasótermébe. "Õsi, eltitkolt múltunk bölcsõje, a Pilis, mint a magyarság szakrális birodalma” címmel tartott elõadást Herceg Ferenc a Pilisben élõ nemzettudat építõ, helytörténész Piliskutató.

Május 15-én a Kész helyi csoportjával közösen szervezett programsorozat második rendezvényén Varga Lászlóné dr. "Hitvilág és emberi sors a költészetben" címû elõadását hallgathatták meg vendégeink.