A könyvtárhasználatra és a világhálóról történõ információszerzésre irányuló tanfolyamokat indított a könyvtár.

Molnár Gábor május 10-én a helyi Lámfalussy Sándor Szakközépiskola és Szakiskola 11. évfolyamos tanulóinak tartott elõadást Hamvas Béláról.

Beethoven IX. szimfóniájának negyedik tételének akkordjaival, vagyis az Európai Unió himnuszával kezdõdött a könyvtár keddi elõadása.

Visszatérõ vendégként üdvözölhettük könyvtárunkban Bosnyák Viktória gyermek- és ifjúsági írót, mûfordítót. A 2011. május 6-án megrendezett, "Tündérboszorkány” címû író-olvasó találkozón a város 4., 5., és 6. osztályosainak egy csoportja várta nagy izgalommal sokuk kedvenc meseíróját.

Keszthelyi Jenõ "Csontszilánkok" címû kötetének bemutatója a könyvtárban.