Magyar Népmese Napja 2011 - Pápes Éva: A mese valósága

TÁMOP-3.2.4.
"Tudásdepó Expressz” – A könyvtári hálózat formális és informális képzési szerepének erõsítése az élethosszig tartó tanulás érdekében. Könyvtárhasználók igényeinek hatékonyabb kielégítését célzó szolgáltatásfejlesztés

ÚJ SZOLGÁLTATÁSOK ZALA MEGYE KÖNYVTÁRAIBAN – ÉLETHOSSZIG TARTÓ TANULÁS TÁMOGATÁSA KÖNYVTÁRI KÖRNYEZETBEN
TÁMOP-3.2.4-08/1-2009-0068 azonosító számú projekt

Kedvezményezett: Városi Könyvtár Lenti 8960 Lenti, Templom tér 5.

Meghívásunkra felsõ tagozatosok érkeztek október 3-án a könyvtárba "A mese valósága" címû interaktív foglalkozásra. Pápes Éva foglalkozásvezetõ egy rövid mesével várta a diákokat. "A bolond szerencséje” címû mese elhangzása után a "hazugság” fogalmáról, megjelenési formáiról, a mesében és a valóságban betöltött szerepérõl beszélgettek, amihez saját "hazugságmesék”-et kellett kitalálniuk és elmondaniuk. "A hazugságmesék azért érdekesek e korosztály számára, mert ezekben a mesékben a túlzás mint eszköz kap kitüntetett szerepet. A felnagyított részletek, a groteszk határait súroló jelenetek, a különleges szituációk mintegy görbe tükröt tartanak a serdülõk elé, akik ha érthetõ önvédelembõl nem azonosulnak is a hõsökkel, a felszabadító erejû nevetésen keresztül egy kicsit önmagukra (vagy legalább a padtársukra) is rálátnak" - mondta az elõadó a foglalkozás végén témaválasztásáról.