Bejegyzések a vendégkönyvbõl

"Bejegyzések a vendégkönyvbõl" címmel zenés felolvasóestre hívtuk az irodalmat kedvelõket 2012. június 7-én este.

Lenti Város Önkormányzata "Városközpont funkcióbõvítõ megújítása Lentiben" NYDOP-3.1.1/A-2f-2009-0011 kódszámú pályázatának keretében, a könyvtár szervezésében lezajlott esten ismert elõadók voltak a vendégeink. Horváth László polgármester köszöntötte a megjelenteket, majd röviden ismertette a sikeres pályázat városközpontot megszépítõ, eddig megvalósult eredményeit. A megnyitó szavak után Neszmélyi Magdolna színmûvész, Kelemen Gyula énekmondó és Szarvas József Jászai Mari-díjas színmûvész kortárs irodalom gyöngyszemeibõl összeállított mûsorát hallgathatták meg a megjelentek. Az elhangzott versek alkotói mindannyian voltak már vendégei könyvtárunknak, ennek nyomát õrzik vendégkönyveink. Felcsendültek a magyar irodalom nagyjainak - Jókai Anna, Szabó Magda -, a határon túli magyar irodalom képviselõinek - Bence Lajos, Zágorec-Csuka Judit - és szûkebb környezetünk költõinek - Csordás János, Geresits Gizella, Molnár Gábor, Soós József - versei.