Konferencia a lenti várról

A 2012. szeptember 26-án este lezajlott konferencia témája a lenti vár volt. A Honismereti Egyesülettel közösen szervezett rendezvény Kovács Béla szavalatával kezdõdött, majd két elõadás hangzott el.

Simon Márta – a Honismereti Egyesület elnökhelyettese – a XVI. századi Magyarországot mutatta be. Taglalta a politikai helyzetet, bemutatta a kor meghatározó személyiségeit és árnyalt képet festett mindezeknek Zala megyére, Lentire és az itt élõkre gyakorolt hatásáról. Tantalics Béla – a Honismereti Egyesület titkára, helytörténész – a lenti vár szerepét mutatta be a török hódoltság idején. Elõadásában a levéltárakban fellelhetõ iratok, oklevelek, a régészeti ásatások során elõkerült leletek segítségével idézte fel a végvári katonák és a település lakosságának életét, a török elleni harcokat. Az estet Sabján Sándor – a Honismereti Egyesület elnöke – zárta, aki mondandójában a vár, mint épület és egyben a kollektív emlékezet jelképének megõrzésének fontosságát hangsúlyozta.