Szent Mártonról Szent Márton Évében - Aigner Géza elõadása

1700 éve, 316-ban Savariában született Szent Márton, Magyarország egyik védõszentje. Ezen évfordulóra emlékezve és tisztelegve a késõbbi tours-i püspök élete és cselekedetei elõtt a 2016. évet a Kormány Szent Márton Emlékévvé nyilvánította. Ehhez kapcsolódva országszerte különbözõ programokra várják az érdeklõdõket.

2016. március 10-én a Lenti Keresztény Értelmiségiek Szövetsége és a Városi Könyvtár Lenti közös szervezésében Aigner Géza répcelaki plébános "Szent Mártonról Szent Márton Évében” címû elõadását hallgathattuk meg. Az elõadót és a közönséget Bujdosóné Bagó Judit, a KÉSZ elnöke és Köbli Tamás, a Szent Mihály templom lelkipásztora köszöntötte. A fotókkal illusztrált esten végigkövethettük Szent Márton püspök életútját, hallhattunk a hozzáfûzõdõ szokásokról, legendákról. Természetesen a Márton-naphoz kötõdõ népszokások felelevenítése sem maradhatott el. A program végén a hallgatóság soraiban helyet foglaló -a lendvai magyar konzulátust vezetõ- Márky Zoltán mesélt fiának és francia társának Szent Márton zarándokútjáról, akik végigjárták a Szombathely és Tours közötti közel kétezer kilométeres utat.

Sajtócikkek:
Lenti Város Honlapja -www.lenti.hu/index.php?aktiv=hirek&nyelv=hu&id=1347
Muravidéki Magyar Rádió -
www.rtvslo.si/mmr/prispevek/174393454
Szombathely Egyházmegye -www.martinus.hu/hirek/6309/szent-martonrol-a-szent-marton-evben-lentiben