Modern Ikonok - Böjti Balázsné kiállításának megnyitója

"Modern Ikonok” címmel nyílt meg Böjti Balázsné - mûvésznevén B. Tóth Irisz – kiállítása könyvtárunkban.

Német Józsefné köszöntõje után Takácsné Bodnár Ilona - a Lenti Vörösmarty Mihály Általános Iskola tanára – nyitotta meg a kiállítást. A tormaföldi születésû mûvész 15 éve kezdett el komolyabban foglalkozni a festészettel. Pályája kezdetén autodidakta módon képezte magát, majd Röszler Mária tanítványa lett. Az itt bemutatott képek között található csendélet, tájkép is, az anyag többségét a nõi arcképek alkotják. A gazdag színvilágú festmények elbûvölõ, misztikus és mesebeli tájak hangulatát hozzák a nézõk elé. A képek mellett egyedi ásvány és vintage technikával készült ékszereket is hozott magával a mûvész. Mint elmondta, nem követ semmiféle "izmust”, irányzatot, célja, hogy alkotásaival derût, nyugalmat, kikapcsolódást, örömet hozzon azok életébe, akik megtekintik a tárlatot.
Az estet Bokányi Itgel Emese, Kecskés Regina és Nagy Eszter zongorajátéka színesítette. Mindhárman a Lenti Arany János Általános Iskola és AMI növendékei, felkészítõ tanáruk Dobos Sándor volt.

A kiállítás megtekinthetõ: 2016. április 5. – április 30.
Minden kedves érdeklõdõt szeretettel várunk!

Sajtócikkek:

Lenti és Vidéke -issuu.com/zalatajkiado/docs/lenti_2016_04/7?e=1628426/35335131