OKN 2017 Múlt és jelen a kézmûvességben - kiállításmegnyitó

Népi hagyományaink megõrzését, megismertetését és továbbadását választotta hivatásául Gerzsényi Gina kosárfonó, játszóházvezetõ. Kiállítása és annak megnyitója az Országos Könyvtári Napok rendezvénysorozatához kapcsolódva került megrendezésre könyvtárunkban.

Négy fiatal táncos - Ambrus Réka, Kancsal Panna, Hácskó Bendegúz és Horváth László - táncával vette kezdetét az est, majd Német-Baksa Judit igazgató köszöntötte a megjelenteket. Kancsal Péter, hagyományõrzõ võfély nyitotta meg a rendezvényt, melybõl megismerhettük a fiatal kiállító eddigi életútját, a kézmûvességhez fûzõdõ viszonyát, terveit. Nem múlhatott el az este a köszönet szavai nélkül, hiszen ahogy Gerzsényi Gina elmondta, családja, tanárai, barátai támogatása nélkül nem sikerült volna eddig eljutnia a megkezdett úton. A megnyitó hivatalos részét a Kerka Táncegyüttes ifjú tagjainak tánca zárta. Ezután frissítõ, egy finom pogácsa, beszélgetés és a gyönyörû kiállítási darabok várták az est vendégeit.

A kiállítás megtekinthetõ: 2017. október 3. - október 31.

Nyitvatartás:

kedd-péntek: 08.00 - 18.00 óráig

szombat: 08.00 - 12.30 óráig

Minden kedves érdeklõdõt szeretettel várunk!