Zalai Gyermekkönyvhetek

Beszélgetés, játék és egy nagyon jó történet. Nagy Eszter írónő a Zalai Gyermekkönyvhetek apropóján látogatott el könyvtárunkba, akit a gyerkőcök hatalmas lelkesedéssel fogadtak, hamar a szívükbe zártak.

A jó hangulatú programon a kicsik játékosan ismerkedhettek meg  „A vizsla becsülete” című mesekönyvvel. Természetesen kézműveskedésre is jutott idő: csodaszép kutyusok kerültek ki az ügyes kis kezek alól.

Napközis foglalkozásainkon pedig Lenka bevezetett minket az érzelmek mesés világába, valamint a láthatatlan fonal szálait „bogoztuk ki”.

A „Minimesefolyam” keretében játékos formában rövid történetek alkotására biztattuk a gyerkőcöket. Hogyan is történt? A kíváncsi kicsik először megpörgették a mesekereket: a színes körökre varázslatos helyszínek, képzeletbeli szereplők és varázstárgyak kerültekfel, végül a 3 mesebeli elemet pedig egy rövidke történetbe szőhették bele.