30 éves a KÉSZ

Ünnepi megemlékezésre került sor 2023. december 12-én. A KÉSZ Lenti Csoportja fennállásának 30. évfordulóját ünnepelte.

A megemlékezés programja hálaadó szentmisével vette kezdetét a Szent Mihály templomban, majd a könyvtárban folytatódott ünnepi műsorral az este. A rendezvény díszvendége Makláry Ákos, a KÉSZ országos szervezetének elnöke volt. A bensőséges hangulatú találkozón részt vett Sári Judit, a budapesti KÉSZ Iroda irodavezetője, Horváth László, Lenti város polgármestere, Drávecz Gyula alpolgármester, a helyi KÉSZ korábbi vezetői, tagjai, lelkiségi csoportok vezetői, tagjai. Tiszai Lotti és Kecskés Boldizsár hegedűjátékát – felkészítő tanáruk Tóthné Piros Ilona, – Szekeres Frigyesné szavalata követte, majd Horváth László emelkedett szólásra. Köszöntőjében polgármester úr kiemelte a közösség megtartó erejének, a krisztusi tanításoknak fontosságát és azt, hogy az adventi időszakban gondolatainkban, lelkünkben is készüljünk az ünnepre. Ezekhez a gondolatokhoz csatlakozott beszédében Makláry Ákos is, aki felelevenítette a hálózat indulását is, megemlékezve azokról az emberekről is, akik elindítói és alakítói voltak a szövetségnek, csoportoknak. Szőkéné Csuka Edit, a KÉSZ Lenti Csoportjának elnöke az elmúlt 30 év történéseit, eredményeit elevenítette fel. Ez a csoport 22 fős taglétszámát tekintve nem tartozik a legnagyobbak közé, de mint evangelizációs civil szervezet már évtizedek óta az értelmiség azon tagjait fogja össze, akik érdeklődnek a kultúra, tudomány, művészetek, irodalom iránt és szeretnék az ehhez kapcsolódó ismereteket másokhoz is eljuttatni. Ajándékkal köszönték meg a csoport korábbi vezetőinek munkáját, Balás Endre, - aki 10 évig töltötte be ezt a tisztséget – a KÉSZ Országos Elnökségének dicsérő oklevelét vehette át. Azt est a közös emlékek felidézésével, beszélgetéssel zárult.