Prokné Tirner Gyöngyi a zalaegerszegi Kézmûvesek Háza szakmai vezetõje nyitotta meg a Lentiben élõ és tevékenykedõ Szép László bõrmûves - népi iparmûvész elsõ önálló kiállítását, mely a "Honfoglalástól- napjainkig” címet kapta.

A Városi Könyvtár Lenti és a Pannon Írók Társasága Lenti Csoportja - Csordás János Kör közös szervezésében 2016. december 2-án került sor Bence Lajos: "Szóval vágok rendet” címû kötetének bemutatójára.

Tartalmas estét tölthettek el azok, akik 2016. november 29-én ellátogattak könyvtárunkba, hiszen vendégünk, Faricsné Molnár Katalin dietetikus nagyon informatív elõadást tartott az egészséges életmód témakörében.

2016. november 10-én este 18 órai kezdettel került sor Hóbor József: "Elvek, eszmék, egyház: Adalékok Pehm (Mindszenty) József zalaegerszegi mûködésének elsõ évtizedeihez” címû kötetének bemutatójára.

2016. november 8-án este 6 órakor nyílt meg Tüske Gyula fafaragó kiállítása könyvtárunkban.