Hajlik a meggyfa - Balás Endre elõadása

Gönczi Ferenc néprajzkutatóra emlékeztünk a szeptember 26-án megrendezett esten.

Zala vármegye szülöttérõl Balás Endre -a lenti Gönczi Ferenc Gimnázium és Szakközépiskola nyugalmazott pedagógusa- tartott elõadást. 2013-ban nincs kerek évforduló, mely Gönczi Ferenc életéhez, munkásságához közhetõ lenne, -de ahogy elõadónk is kiemelte-, munkássága, szellemi hagyatéka minden évben alkalmat adhat a megemlékezésre. A fotókkal színesített elõadáson hallhattunk a gyermekévekrõl, tanulmányokról, a tanítói pályán eltöltött évekrõl. Az elõadásban kiemelt szerepet kapott a néprajzkutatói hivatás bemutatása,a gyûjtõmunka eredményeként megjelent kötetek, különösen a "Göcsej s kapcsolatosan a Hetés vidékének és népének összevontabb bemutatása" címû könyv ismertetése.