2016. január 27.

Az Országos Széchényi Könyvtár hagyományteremtõ szándékkal állítja ki egy-egy hazai vidéki városban - másodjára Lentiben - az ország legféltettebb nemzeti kincseinek egyikét, Kölcsey Ferenc Hymnusának eredeti kéziratát.
A 2016. évi magyar kultúra napja alkalmából a város önkormányzata, a Lenti és Térsége Turisztikai Egyesület, valamint a Városi Könyvtár Lenti megkeresésére nemzeti könyvtárunk és Fáy Péter, a Kölcsey család leszármazottja örömmel járult hozzá, hogy ez alkalommal településünkön állítsa ki ezt a páratlan irodalmi ereklyét.

Második részéhez érkezett a "Szülõ klub” elnevezésû, 2015-ben indult közös rendezvénysorozat. Január 13-án Csõre Bernadett logopédus tartott elõadást "Beszél? Nem beszél. Majd beszél!” címmel könyvtárunk olvasótermében.

Soós József barátai, tisztelõi zsúfolásig töltötték könyvtárunk olvasótermét december 8-án este. Ekkor került sor új kötetének, a "Göcseji Bódi Ferkó” címet viselõ munkájának bemutatójára.